Informace k začátku školního roku 2019/2020

Vážení rodiče a noví žáci,

Školní rok začíná v pondělí 2. září. Vyučování je od 8:15 h. Budova se otevírá v 7:55 h. První (i poslední den) jsou žáci ve škole jen jednu hodinu, skončíme tedy v 9:00 h.

Žáci odborné školy chodí do budovy vždy přes zahradu, kovová vrata budou ráno odemčena, půjdete po asfaltovém chodníku až k budově a uvidíte vchod.

Rodiče mohou nové žáky doprovodit první den až do třídy a seznámit se s třídními učitelkami a pravidly školy. Určitě budeme potřebovat několik vašich podpisů. V dalších dnech již budou žáci vstupovat do budovy sami, dovnitř školy rodiče nechodí.

 

Schůzky s rodiči plánujeme ke konci září, zatím předběžný termín je pondělí 30. září od 13:45 h. Žáky, kteří budou čekat na rodiče, ohlídají v jiné třídě asistenti. Na konci září již budete mít přehled o chodu školy a budete se moci ptát na konkrétní věci.

 

Přineste prosím nejpozději 2. 9. své poslední vysvědčení k okopírování. Přinést jej můžete i v prvním červencovém týdnu v pracovní den, dopoledne cca do 13 h. Netýká se žáků z naší vlastní ZŠ, jejich vysvědčení máme v matrice uložené.

Pokud je škola zamčená nebo potřebujete cokoliv projednat, použijte telefon odborné školy 778 428 402, číslo na sekretariát je 725 548 210, pevná linka 377 931 648.  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   Webové stránky školy jsou:  www.skolymach.cz  Nevolejte, prosím, v době letních prázdnin, vyučující čerpají dovolenou a pracovnice sekretariátu nemají všechny potřebné informace o výuce.

Požadavky na vybavení jsou obvyklé, všichni určitě potřebují přezůvky, psací potřeby, pravítko, pastelky, nůžky, lepidlo - seznam dostanete od třídních 2. 9., neobsahuje nic mimořádného, nenakupujte sešity. Zahradníci budou navíc potřebovat vybavení do dílny
a k práci venku. Vše se dozví od třídní učitelky 2. 9.

Vyučování v Praktické škole dvouleté je denně od 8:15 h. V pondělí, středu a pátek končí ve 13:40 h., v úterý a ve čtvrtek ve 14:35 h.

Učební obor Zahradnická výroba střídá týden teoretické výuky („škola“) s týdnem odborného výcviku („praxe“). Škola je v sudém kalendářním týdnu, praxe v lichém.

V sudém týdnu je časový rozvrh stejný jako v praktické škole (v pondělí, středu a pátek končí ve 13:40 h., v úterý a ve čtvrtek ve 14:35 h.).
V lichém týdnu, tj. při praxi začíná výuka v 7:00 h. a končí v pondělí, středu a pátek ve 13:30, v úterý a ve čtvrtek ve 14:30 h.

 

            PaedDr. Dagmar Marvánková
           vedoucí učitelka odborné školy